Чорнобиль, слово, від якого мурашки бігають по спині... Мабуть, це одна з чи не найбільших катастроф, пов’язаних з людською діяльністю.

2018_06_20_01

Незабаром після катастрофи 26 квітня 1986 року, в Ельзасі, з метою надання допомоги жертвам вибуху, була створена асоціація “Діти Чорнобиля”. Її штаб-квартира розташовується в Пульверцаймі (Верхній Рейн). Більшість членів асоціації – близько 500 осіб – мешканці Верхнього Рейну. До складу асоціації також входять мешканці Нижнього Рейну та сусідніх районів, деякі живуть в інших французьких департаментах або навіть за кордоном.

2018_06_20_02

Члени асоціації щороку приймають близько 200 дітей, які проводять три тижні літніх канікул в Ельзасі або в сусідніх департаментах Франції (Ду, Верхня Сона, Вогези, територія Бельфор). Це діти з неблагополучних родин, які проживають в Україні і Росії на територіях, що постраждали від радіоактивних опадів в результаті аварії на ЧАЕС.

2018_06_20_03

Асоціація виступає з низкою гуманітарних ініціатив з надання допомоги таким сім’ям і організаціям із зони радіаційного забруднення у трьох найбільш постраждалих країнах: Україні, Росії та Білорусі. Асоціація також організовує заходи з підвищення обізнаності про трагедію Чорнобиля.

2018_06_20_04

Деякі вважають, що те, що сталося, більше не є проблемою, оскільки останній блок зруйнованого об’єкта був остаточно закритий в 2000 році. Проте ... Майже 27 років тому жителі північної України (забрудненої), півдня Росії та Білорусі були змушені жити в радіоактивному середовищі і тому що їжа була забрудненою, радіоактивні елементи (особливо цезій-137) накопичувалися день за днем в органах дітей. Основними винуватцями накопичення радіоактивних елементів в організмі є дикорослі рослини (ягоди, гриби), дичина та риба, які становлять значну частину щоденного раціону жителів цих районів. Постійне потрапляння радіації в клітини організму, особливо в клітини серця, щитоподібної залози та головного мозку викликає численні ушкодження органів. Це - причина серйозних захворювань імунної системи і життєво важливих органів. Аналізи і дослідження професора Юрія Бандажевського показали кореляцію між співвідношенням цезію-137, який накопичився в органах дітей, та аномаліями, що виявляються на їх електрокардіограмах.

2018_06_20_05

У Народицькому районі благодійна організація «Діти Чорнобиля»  працює понад шість років. За цей період оздоровлено 166 дітей, з яких  повторно щороку  оздоровлюються 10-20. Цього року  на оздоровлення їдуть 30 дітей, з яких шість –  вперше, а решта – повторно.

З 2015 року за рахунок коштів благодійної організації в райлікарню придбано меблі в дитяче та інші відділення на суму 210 867 грн, а також харчові набори.

З нагоди 25-річчя діяльності Асоціації “Діти Чорнобиля”, 7 червня Народиччину відвідала французька делегація на чолі з президентом Асоціації Тьеррі Мейєром. У Будинку культури французьку сторону зустрічали з хлібом-сіллю та концертною програмою, в якій взяли участь талановиті діти нашого краю.

2018_06_20_06

Під час зустрічі було обговорено організаційні питання оздоровлення дітей за кордоном, після чого французька делегація відвідала сім’ї жителів Народиччини, діти з яких  вперше відвідають Францію.

Участь у роботі делегації взяла перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Зоріна, яка вручила подяку голові асоціації “Діти Чорнобиля” та подякувала за оздоровлення і відпочинок дітей за кордоном.

Марія Пащук,

головний лікар Народицької ЦРЛ