Реалізація медичної реформи триває. Черговий етап пройдено і 149 закладів ПМД, які обслуговують більше 8 млн осіб, уклали договори з Національною службою здоров’я України.

2018_06_14_001

14 червня керівники перших закладів ПМД Житомирської області підписали відповідні договори з Національною службою здоров'я України.

Обласними фаворитами з укладання договорів з НСЗУ є:

  • · комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Баранівської міської ради;
  • · комунальне некомерційне підприємство «Чуднівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Чуднівської районної ради;
  • · комунальне некомерційне підприємство «Овруцький центр первинної медико-санітарної допомоги»;
  • · комунальне некомерційне підприємство «Коростенський районний  центр первинної медико-санітарної допомоги»;
  • · комунальне некомерційне підприємство «Миропільська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Миропільської селищної ради;
  • · комунальне некомерційне підприємство «Довбиський селищний центр первинної медико-санітарної допомоги» Довбиської селищної ради;
  • · комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоборівської селищної ради.

Саме в ці заклади з 1 липня гроші «підуть» за пацієнтами. На практиці це означає впровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом». Реальне збільшення доходів практик ПМД відбудеться в закладах, які оберуть пацієнти. Очікуємо на збільшення конкуренції та підвищення якості медичних послуг.

З 1 липня вони почнуть працювати за новими правилами. Вперше сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони надаватимуть, а держава оплачуватиме ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів.

Наприкінці липня Національна служба здоров’я оголосить другу хвилю підписання договорів із закладами, що надають первинну медичну допомогу. Для того щоб підписати договір з НСЗУ та отримувати фінасування за новою моделлю, медзаклади мають стати комунальними некомерційними підприємствами, підключитися до електронної системи охорони здоров’я та уклали декларації з  пацієнтами про вибір лікаря первинної медичної допомоги.

                                                       Прес-центр УОЗ,

                                                           тел. (0412) 41-37-72,

                                                                                                       E-mail: pressdoz@gmail.com