Гордістю Народицької центральної районної лікарні  та району в цілому є дитяче відділення, яке очолює досвідчений фахівець, лікар-педіатр Олена Дмитрівна Мисюк, котра є єдиним педіатром у Народицькому районі.

 

2018_06_05_001

 

Майже рік воно функціонує після проведення капітального ремонту та реконструкції. Сьогодні - це сучасне відділення європейського рівня. А декілька років тому воно потребувало капітального ремонту. Медичний персонал вимушений був лікувати діток у неналежних  умовах. А ще сталося так, що на початку 2016 року, як завжди, традиційно з різдвяними та новорічними подарунками та благодійною допомогою у вигляді апаратури, ліжок, інвалідних візочків до ЦРЛ приїхали благодійники з Німеччини на чолі з керівником Баварської організації «Акція Чорнобиль» доктором Йозефом Циглером з дружиною Ангелікою, які стали свідками прориву тепломережі дитячого відділення. Це їх настільки вразило, що вони одразу вирішили взяти під свою опіку це відділення та провести тут капітальний ремонт.

2018_06_05_002

За погодженням з місцевою владою та за дорученням німецького спонсора було проведено тендер серед будівельних організацій на проведення ремонтних робіт. Доктор Циглер сам особисто брав участь у відборі кандидатів, які на його вимогу надали свої комерційні пропозиції та вказали вже здані ними об’єкти у Житомирській та Київській  областях. Представники адміністрації лікарні разом з паном Циглером  об’їздили усі ці об’єкти та визначилися з головним підрядником - ТОВ “Хотей”, яке очолює Олександр Малиновський.

2018_06_05_003

Кошти в сумі 946 тис. 028 гривень на проведення ремонтних робіт, виділені німецькими друзями, спрямовувалися спочатку на благодійний фонд «Заложники  Чорнобиля», а потім - будівельникам. По суті була укладена чотиристороння угода між ЦРЛ, німецькими благодійниками, БФ «Заложники  Чорнобиля» та будівельною компанією «Хотей». Керівники цих сторін зустрічалися щоразу по завершенні кожного етапу ремонтних робіт та проводили експертну оцінку зробленого. Більше року (від початку 2016 року до червня 2017 року) тривали підготовка ремонтно-кошторисної документації, тендер серед будівельників, проведення ремонтних робіт.

2018_06_05_004

«Ви навіть не уявляєте собі, що значить проводити ремонт старого приміщення дитячого відділення районної лікарні під наглядом та за гроші такого німецького благодійника, як пан Йозеф Циглер! Більшість будівельних матеріалів для відділення були доставлені з Німеччини, зокрема, кахельна плитка для стін та підлоги, сантехніка, міні-обігрівачі для теплої води, які містяться під кожним краном та гріють воду при потребі, що дозволяє уникати перевитрат. Вони привезли навіть свої електрокабелі та повністю оновили електропроводку та обладнали нову електрощитову. Під час ремонту були замінені старі вікна, вистелено нове покриття на підлозі, відремонтовано систему опалення, водовідведення, а також відремонтовано санвузли», - розповідає головний лікар Народицької ЦРЛ Марія Пащук.

2018_06_05_005

Всього, починаючи з 2010 року Баварська благодійна організація «Акція Чорнобиль» на чолі з доктором Йозефом Циглером надала благодійну допомогу Народицькій ЦРЛ та жителям району на суму 2 млн 576 тис. 348 грн.

2018_06_05_006

За словами Марії Іванівни, по закінченні ремонтних робіт виникла нова проблема з меблями, адже пан Йозеф Циглер категорично заборонив нам ставити туди старі ліжка та шафи. Тож він знову спромігся зібрати частину коштів німецьких благодійників на нові ліжка. Решту меблів надала благодійна асоціація  «Діти Чорнобиля» з Франції, яка презентувала у кожну палату холодильники  та шафи, а також окрему апаратуру та килимки для ігрової кімнати. Окрім  надання гуманітарної допомоги Народицькій ЦРЛ благодійна асоціація «Діти чорнобиля» протягом шести останніх років оздоровила у Франції 166 дітей Народицького району. Ці діти щорічно отримують від асоціації допомогу у вигляді екологічних продовольчих наборів.

2018_06_05_007

Нині у сучасному дитячому відділенні, яке розраховано на 7 ліжок, розгорнуто 5 палат.  Тут також є медсестринський пост,  ординаторська, маніпуляційна,  їдальня, душові та ванна кімнати, побутова кімната, два туалети тощо. З часу відкриття в оновленому відділенні проліковано 281 дитину.

2018_06_05_008

Не залишилась осторонь і місцева влада. Завдяки селищній раді, яка виділила більше 50 000 грн, у відділенні було встановлено сучасну пожежну сигналізацію та проведено ремонт мережі тепловодопостачання.

2018_06_05_009

Тож 29 серпня 2017 року відбулося відкриття оновленого дитячого відділення ЦРЛ. Того дня на свято завітали маленькі народичани разом зі своїми батьками, головний меценат пан Йозеф Циглер з дружиною Ангелікою, секретар селищної ради Олександр Прокопенко, керівник апарату РДА Юрій Кравченко, головний підрядник виконаних робіт директор ТОВ “Хотей” Олександр Малиновський, місцевий священик отець Володимир.

2018_06_05_0010

Головний лікар Марія Пащук подякувала всім, хто долучився до оновлення дитячого відділення, і всім тим, хто доклав зусиль, аби відділення було гарним, світлим, теплим та комфортним для маленьких пацієнтів району.

2018_06_05_0011

2018_06_05_0012

2018_06_05_0013

 

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72,

E-mail:  pressdoz@gmail.com