Відповідно до наказу управління охорони здоров’я облдержадміністрації в області проводяться медогляди населення, які потребують консультацій фахівців обласного онкологічного диспансеру. Цього тижня  бригади лікарів-онкологів провели профілактичні огляди населення в Черняхівському та Хорошівському районах. До складу бригади фахівців входять лікарі: онкохірург, онкогінеколог та мамолог.

 

2018_05_31_001

 

 

Зокрема, в Черняхівському районі лікар-онкохірург Іван Захарович Іванчук,  лікар-мамолог Інна Станіславівна Станкевич, к.мед.н., лікар-онкогінеколог Віктор Вільгельмович Кравчук оглянули 56 місцевих жителів. Фахівцями виявлено 2 онкопатології, 25 патологій, 22 особи направлені на обстеження до обласного онкологічного диспансеру.

 2018_05_31_002

В Хорошівському районі огляди місцевих жителів провели: к.мед.н., лікар-онкогінеколог Аліна Миколаївна Кошмеринська, лікар-мамолог Арсен Володимирович Мурадян та лікар-онкохірург Віталій Миколайович Мельник. Фахівцями оглянуто 54 особи, виявлено 3 онкопатології, 36 патологій, 4 особи отримали направлення на проведення обстеження в обласному онкологічному диспансері.

 

Крім того, обласні фахівці  прочитали для сімейних лікарів, фельдшерів та медичних сестер лекції щодо профілактики онкозахворювань та розповіли колегам про сучасне діагностичне обладнання та новітні методи обстеження, які наразі застосовуються в обласному онкологічному диспансері. Фахівці зазначили, що жителі районів можуть записатися на прийом безпосередньо у реєстратурі онкодиспансеру або попередньо за телефоном: (0412) 43-82-92 з 13.00 до 16.00. У цьому випадку медики заведуть медичну картку на пацієнта та передадуть її до кабінету лікаря у визначений день прийому.

 

Довідково:

Рак посідає друге місце щодо причин смертності після серцево-судинних захворювань.      Щороку у світі з’являються 10 млн нових випадків онкозахворювань, а помирає близько 8 млн. Наразі в Україні проживає близько 1 млн осіб, які мають злоякісні новоутворення, у тому числі – 6 тисяч дітей. Рак є причиною смертності у 15% випадках.

В облонкодиспансері щоденно променеву терапію отримує 100-120 хворих, хіміотерапію – близько 100 та оперується 10-15 осіб з онкопатологією.  Наразі на обліку в обласному онкодиспансері перебуває 29 тис. 538 пацієнтів. У порівнянні з 2007 роком (десять років тому) поширеність онкозахворювать в області зросла на 30%.

Житомирська область щороку втрачає близько 2 тисяч громадян через онкозахворювання. У 2017 році смертні випадки у чоловіків були спричинені раком легень, шлунка, передміхурової залози, раком прямої та ободової кишки. Серед жіночого населення – рак молочної залози, шлунка, шийки матки, рак прямої та ободової кишки.  У минулому році зареєстровано 3999 випадків захворювань на онкопатологію.

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72,

E-mail: pressdoz@gmail.com