Про це ми поговорили з Юрієм Сотничуком, сімейним лікарем у КЗ «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги».

 

2018_05_17_001

 

З початку квітня 2018 року українці почали підписувати декларації з фахівцями первинної ланки медицини: сімейними лікарями, дільничними терапевтами і педіатрами. Як це працює у Малині?

 

Яка кількість е-декларацій вже є на сьогодні у Малині?

На даний час ми маємо 635 підписаних декларацій. Щоб не було черг чи форсмажорів, ми почали готуватися ще з початку осені. Брали документи, заносили пацієнта в базу E-Health. Так, минулого року у нас вже було 115 договорів. Тобто лікар планово вносив пацієнта в базу, телефонував йому і той, у зручний для нього час, приходив до лікарні і забирав договір. Усе це проводилося на добровільній основі, пацієнти могли обрати найкращого лікаря для себе.

 2018_05_17_002

Техніки вистачає для підписання е-декларацій?

Техніки вистачає, а от над підключенням до Інтернету стаціонарних комп’ютерів лікарів, ми ще працюємо.

 

З якими складнощами стикаєтесь у цьому процесі?

Складнощі є. Комп’ютери ми отримали у лютому, встановити їх вдалося тільки у квітні, а як ми знаємо, кампанія офіційно почалася з 2 квітня. Тому зараз нам потрібно до усіх комп’ютерів підключити мережу. У педіатрів вже все готово, зараз працюємо з технікою сімейних лікарів – це 25 одиниць. Тому раніше, коли ми готувалися до цього процесу і починали заносити пацієнтів в базу, лікарі використовували свій особистий Інтернет.

 

З якими лікарями малинчани найактивніше підписують декларації?

Серед сімейних лікарів лідером у нас є Оксана Коваленко. Вона, до речі, одна з перших почала реєструвати пацієнтів. Серед педіатрів – це Леся Комаревич, їй у цьому також допомагають інтерни.

 

Коли лікар може відмовити у підписанні е-декларації?

Відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я. Усі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта - 2000, педіатра - 900, сімейного лікаря – 1800).

 

Нагадаємо, процес підписання декларацій стартував 2 квітня. Тоді  начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик закликав жителів області не панікувати і не створювати ажіотаж у поліклініках, адже цей процес не має часового обмеження. 

Більше того, аби підписати декларацію, і медпрацівник, і медзаклад мають бути зареєстровані у електронній системі E-Health, а цей процес ще теж не завершений.

«Щоб запобігти чергам, не потрібно уже з понеділка приходити і підписувати декларацію з лікарем. У часі ця процедура абсолютно необмежена, нічого не заважатиме і в травні підписати декларацію з лікарем, і в червні. Цей принцип, про який ми всі говоримо, що гроші підуть за пацієнтом, він запрацює тільки з 1 липня. До того часу бажано заключити декларацію з лікарем», – прокоментував Микола Суслик.

 

За матеріалами видання

«Інфо.Малин»