Для колективу КЗ «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги», який очолює Олександр Андрійцев, вже традиційними стали дистанційні консультації пацієнтів за допомогою телемедицини.

 

2018_05_14_001

 

 Впровадження телемедицини розпочалося у закладі ще у 2016 році з амбулаторії №1, де працюють лікарі загальної практики-сімейної медицини, та амбулаторії № 2, де працюють педіатри. Спочатку це були перші спроби через Skype налагодити  зв’язок з фахівцями обласного медичного консультативно-діагностичного центру. І лікарі, і пацієнти одразу відчули чимало переваг у проведенні таких телекомунікаційних консультацій. Адже місцевим жителям не потрібно витрачати ні час, ні гроші, аби дістатися обласного центру та потрапити на прийом до відповідного спеціаліста. Спочатку сімейний лікар через Інтернет відправляє до діагностичного центру заявку на консультацію пацієнта, результати його попередніх аналізів та обстежень. За день-два пацієнт запрошується до центру ПМСД, де у кабінеті свого сімейного лікаря й відбувається телеконсультація з обласними лікарями. Після чого за лічені хвилини пацієнт отримує офіційний консультативний висновок спеціаліста. Окрім ОМКДЦ лікарі закладу налагодили телезв’язок з обласною клінічною лікарнею ім. О.Ф.Гербачевського, клінікою ОХМАТДИТ. Поступово Малинський  міськрайонний центр ПМСД розширив свою телемедійну присутність і на провідні столичні клініки та наукові інститути. Так, наприклад, Олександр Андрійцев разом з лікарем загальної практики – сімейним лікарем Юрієм Сотничуком провели телеконсультацію з д.мед.н., професором, головним науковим співробітником відділу хірургії стравоходу та реконструктивної гастроентерології Національного інституту хірургії та трансплантології АМН України ім. О. О.Шалімова НАМН України Андрієм Лавриком. У результаті спільної консультації лікарі визначилися з комплексом обстежень та подальшим оперативним лікуванням в м. Києві. Таким чином йдеться про практичне застосовування одного з принципів сімейної медицини – координації, де сімейний лікар виступив координатором (менеджером) пацієнтки та визначив маршрут лікування захворювання.

2018_05_14_002

Нещодавно у закладі вперше було проведено телеконсультацію з нейрохірургом, к. мед.н., завідуючим курсом нейрохірургії Київського медичного університету, доцентом, членом правління Всеукраїнського лікарського товариства Олексієм Хондою. Пацієнтці з нейрохірургічним захворюванням було запропоновано три інноваційні методи лікування, дообстеження та контроль за захворюванням під наглядом сімейного лікаря.

Серед останніх проведених у центрі ПМСД телеконсультацій – три із обласним позаштатним кардіологом Володимиром Галаганом та одна з  неврологом консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського, заступником головного лікаря з медичної допомоги Наталією Герасимчук, які провели сімейні лікарі Олена Раєць та Юрій Сотничук.

Вартим уваги є і той факт, що уся інформація про діяльність закладу, у тому числі й про проведення телеконсультацій, висвітлюється на сторінці КЗ «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги» у соціальній мережі Facebook.  Крім того, щосереди тут проводяться наради та конференції медпрацівників у режимі on-line, у яких також беруть участь колеги з Чоповицької ОТГ. Головний лікар центру ПМСД Олександр Андрійцев радіє тому, що невдовзі комп’ютеризацією буде охоплено практично усю мережу. А це – 4 ФАПи, 34 ФП, 6 сільських та 4 міських амбулаторії. На це Малинською міською радою було виділено 262 тис. грн та 70 тис. грн – з районного бюджету.

Малинська міська рада є чи не єдиною в області, яка «Програмою розвитку міста на 2018 рік», у розділі охорони здоров’я, зокрема, передбачила впровадження технологій телемедицини. Таким чином місцева влада з-поміж інших нагальних питань галузі чітко визначила свою позицію щодо опанування медиками сучасних технологій та виступила гарантом фінансового забезпечення цього процесу.

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72,

E-mail: pressdoz@gmail.com