Дуже часто робочий день Малинського міського голови Олексія Шостака розпочинається з відвідування лікувальних закладів. Олексій Григорович родом з Малина, має юридичну освіту, великий досвід управлінця. Він депутат 2-х скликань Малинської міської ради. У грудні 2010 року обраний секретарем Малинської міської ради. 26 жовтня 2014 року на позачергових виборах обраний на посаду Малинського міського голови. 25 жовтня 2015 року вдруге переобраний на посаду Малинського міського голови.

2018_05_10_01

Олексій Шостак добре знається на проблемах галузі охорони здоров’я та робить усе належне, аби вони були вирішені найкращим чином. Він знана і душе шанована людина не лише серед жителів Малина, а й особливо у колі медичних працівників. За словами медиків міста, мер Малина повністю володіє ситуацією у галузі охорони здоров’я, який послідовно і впевнено вирішує усі проблеми лікувальних закладів. Він також знає  прізвище, ім’я та по батькові кожного лікаря та його особисті проблеми.

2018_05_10_02

«Я почала працювати  у відділенні одразу після його реконструкції. Та була дуже здивована тим, що з міським головою довелося познайомитися під час співбесіди  з адміністрацією лікарні, де був присутнім Олексій Григорович. Він поцікавився причиною мого переїзду з Житомира до Малина та одразу почав вирішувати питання про виділення мені житла. Невдовзі я дійсно отримала від міської ради службову двокімнатну квартиру у сучасному новобуді (з подальшим правом приватизації через 10 років). До мене у відділенні отримали нові квартири ще три лікарі та одна лікарка на черзі на отримання житла», - розповіла завідувачка акушерсько-гінекологічного відділення Малинського міськрайТМО, районний акушер-гінеколог Наталія Анатоліївна Полянська.

2018_05_10_03

Наразі в акушерько–гінекологічному відділенні 20 гінекологічних ліжок та 15 - пологових. Тут працює 6 лікарів акушер–гінекологів,  лікар-неонатолог. На його реконструкцію з міського бюджету було спрямовано 1,5 млн грн. Повністю оновлене відділення  відкрилося 1 лютого 2017 року і вже до кінця  року тут проведено 265 пологів, а у першому кварталі 2018 року – 76.

2018_05_10_04

Повністю оновилися й підходи з надання сучасних перинатальних послуг. Зокрема, тут відкрито 6 сімейних пологових залів, тобто залів закритого циклу, куди жінка поступає безпосередньо на пологи, де вона  перебуває разом із партнером, і якщо пологи проходять нормально, то там і народжує дитину. Тобто породілля контактує лише з лікарями, медсестрами та партнером. У кожному такому залі є індивідуальний санвузол, душова, холодильник тощо. Також позитивною відмінністю відділення є наявність цілодобового посту лікаря, тобто медична допомога надається негайно у перші ж хвилини.

2018_05_10_05

У відділенні є мала та велика операційні, які оснащені найсучаснішим обладнанням. Зокрема, є два крісла-транформери. Нове крісло вартістю у 250 тис. грн закуплено за кошти обласної ради. На ньому приймаються пологи, що проходять з ускладненнями, а також проводяться малі акушерські операції. Втім воно є доволі комфортним як для породіллі, так і для  роботи лікарів.

За кошти, виділені з міського бюджету, відділення придбало за 185 тис. грн дихальний апарат Неопаф для недоношених діток, а також датчик для нейросонографії для проведення малюкам УЗД головного мозку.

2018_05_10_06

«День від дня змінюється, стає впевненішою та кращою наша держава, прискорюється час та ритм нашого життя. Та незмінним в усі часи є святість народження дитини. Тож від того, в яких умовах, у якому середовищі з’являться на світ маленькі громадяни України, залежить і її майбутнє. Тому міська рада робить й надалі робитиме усе, аби насамперед максимально забезпечити пологове відділення лікарні усім сучасним обладнанням та створити комфортні умови для породілль та медичного персоналу. Ми велику увагу приділяємо й кваліфікації лікарів та постійно працюємо у напрямку залучення грамотних фахівців. Водночас ми усвідомлюємо, що справжній професіонал не погодиться працювати у неналежних умовах без відповідної матеріально-технічної бази, а також без наявності квартири та комфортних побутових умов. Тому ми ретельно відбираємо кадри та забезпечуємо їх житлом. Крім того, міська рада оплачує усі витрати, пов’язані з підвищенням кваліфікації лікарів. Малин - місто перспективне, гарне і сучасне. Ті фахівці, яких ми до нас запросили, - переконаний вже ніколи його не залишать», - розповів О.Шостак.

2018_05_10_07

У планах Малинського міського голови – реконструкція приймального, хірургічного відділень та відділення інтенсивної терапії, а також  будівництво сучасної лабораторії та моргу.

«Я впевнений, що відділення лікарні після реконструкції цілком відповідатимуть усім вимогам закладів вторинного рівня. Втім, це для нас не суттєво. А принциповим є підхід до якісного надання послуг місцевим жителям від першої до останньої хвилини життя», - переконаний Олексій Шостак.

Медична громада та жителі Малина впевнені, що завдяки всебічній підтримці органів влади обласного, районного та міського рівнів вдасться вирішити усі проблемні питання та реалізувати перспективні проекти.

 

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72,

E-mail: pressdoz@gmail.com