Сьогодні, 13 березня  у Житомирі розпочав роботу триденний тренінг «Управління закладами первинної медичної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я» для представників управлінських команд центрів первинної медико-санітарної допомоги та адміністрацій об’єднаних територіальних громад з Житомирської, Тернопільської та Рівненської областей. У роботі тренінгу також взяли участь представники Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

 

2018_03_13_01

Організатори заходу  - центри місцевого самоврядування, Програма U-LEAD з Європою, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

2018_03_13_02

Розробниками даної тренінгової  програми є Олена Решетняк – голова правління Агенції змін «Перспектива», засновник Харківської Експертної групи підтримки медичної реформи, експерт з питань управління фінансами, менеджменту, управління змінами, стратегічного планування та Михайло Довгопол – засновник Харківської Експертної групи підтримки медичної реформи, експерт з питань управління змінами, стратегічного планування, розвитку людських ресурсів.

2018_03_13_03

За словами Михайла Довгопола, їхня співпраця з Програмою U-LEAD з Європою розпочалася у квітні минулого року. Саме в той час відбулася зустріч з представниками тридцяти об’єднаних територіальних громад, головними лікарями центрів ПМСД з усієї України, під час якої були визначені найактуальніші проблемні питання, які їм доводиться вирішувати на місцях. «Тож частиною нашої роботи стала розробка програми управлінських навичок для керівників центрів ПМСД та громад під час процесу автономізації: коли комунальні заклади охорони здоров’я стають неприбутковими комунальними підприємствами, і коли головний лікар із організатора стає менеджером, тобто відповідає за управлінський процес зсередини. Звісно, що головні лікарі первинної, вторинної та навіть  третинної ланок  не були до цього готові. Тому ми й розробили цей триденний модуль тренінгової програми та, насамперед,  провели її з питань стратегічного управління саме з керівниками тридцяти громад. Після такого вдалого починання до нас звернулися представники Програми U-LEAD з проханням підготувати команду тренерів. Підготовка фахівців відбувалась у грудні 2017 та січні 2018 років, у результаті чого була сформована потужна команда тренерів, які вже самостійно проводять навчання по регіонах. Ми ж зі свого боку проводимо супервізію, забезпечуємо зворотний зв’язок, експертно допомагаємо їм розвиватися як тренерам. Ми розраховуємо на те, що вони є представниками громад, тож і компетентно спілкуватимуться з такими ж представниками громад, керівниками лікувальних закладів. Ми також маємо надію на те, що їх як регіональних експертів залучатимуть до роботи й інші міжнародні програми та проекти», - зазначив Михайло Довгопол.

2018_03_13_04

Впродовж трьох днів у Житомирі працюватиме тренерська команда,  до складу якої входять:

  • Зарицький Олександр Миколайович, експерт Програми регіональних експертів з підтримки медичної реформи, кандидат медичних наук, за фахом лікар уролог, начальник обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Житомирської обласної ради, магістр з адміністративного менеджменту. Досвід роботи в організації охорони здоров’я на посаді заступника начальника управління охорони здоров’я м. Кам’янця-Подільського, в ГО «Асоціація сімейних лікарів».
  • Масюк Лілія Анатоліївна, експерт Програми регіональних експертів з підтримки медичної реформи, за фахом терапевт, фтизіатр, організатор охорони здоров‘я; досвід роботи на національному рівні в ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», в закладах пенітенціарної системи, співпраці з НУО та впровадження гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.
  • Ружніцька Наталія Миколаївна, експерт Програми регіональних експертів з підтримки медичної реформи, за фахом сімейний лікар, організатор охорони  здоров’я, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Чортківського ЦПМСД Тернопільської області.
  • Форостян Олена Володимирівна, експерт Програми регіональних експертів з підтримки медичної реформи, за фахом економіст, менеджер з проектної діяльності НУО, досвід супроводу впровадження пілотного проекту щодо побудови сталої моделі надання життєво важливих послуг для груп підвищеного ризику до інфікування на ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, у Миколаївській області, досвід реалізації грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

2018_03_13_05

Даний тренінговий модуль проводиться з метою підвищення потенціалу управлінських команд центрів первинної медичної допомоги, а також органів місцевого самоврядування в управлінні медичними закладами в умовах реформування системи фінансування охорони здоров’я.

2018_03_13_06

За задумом організаторів у результаті навчання його учасники мають розвинути компетентність управлінських команд первинної медичної допомоги в

  • стратегічному управлінні в умовах переходу на капітаційну модель фінансування,
  • реорганізації діяльності ЦПМД в умовах автономізації (розвиток функцій управління персоналом, фінансами, активами, взаємодії з пацієнтами та лікарями в умовах контрактування),
  • управлінні практикою сімейного лікаря.
  • 2018_03_13_07

Крім того, розробники тренінгу та координатори даного проекту презентуватимуть у Житомирі  робочу версію «Операційного посібника», в якому колективом фахівців-експертів акумульовано усю необхідну інформацію з реформування галузі. За задумом авторів, цей посібник буде постійно оновлюватись та доповнюватись необхідною інформацією та стане в пригоді представникам громад та закладів охорони здоров’я. Варто зазначити, що саме питанням комунікації між ними, комунікації з органами влади, депутатським корпусом, громадськими організаціями, засобами масової інформації тощо організатори тренінгу приділяють надзвичайно важливу увагу. Адже, за їхніми спостереженнями, здебільшого бракує комунікативних навичок  у великих містах.

2018_03_13_08

«Від реалізації всього нашого проекту очікуємо, що створяться регіональні осередки лідерів змін, які будуть пілотувати, експериментувати, ділитися досвідом  та розвивати  один одного.  Наразі лікарська спільнота очікує усіх відповідей від МОЗ України. Але у МОЗ немає та не може бути усіх відповідей, оскільки надзвичайно багато нового народжується на місцях та залежить від кращих практик, які люди напрацьовують. Тож у результаті наше завдання й буде полягати у тому, щоб це вивчати і поширювати кращий досвід. Надійними помічниками у цьому питанні будуть команди регіональних тренерів, які по суті є представниками МОЗ на місцях», - констатував Михайло Довгопол.

2018_03_13_09

Модератори тренінгу закликали його учасників до активної, конструктивної роботи та запропонували їм висловити своє бачення щодо впровадження реформи охорони здоров’я на місцях.

 2018_03_13_010

2018_03_13_011

2018_03_13_012

2018_03_13_013

2018_03_13_014

 

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72,

E-mail: pressdoz@gmail.com