Незалежна гуманітарна медична організація Médecins Sans Frontières (MSF)/«Лікарі без кордонів» підписала з органами охорони здоров'я у Житомирській області договір, спрямований на надання підтримки у лікуванні хіміорезистентного туберкульозу (ХР ТБ).

 

2018_02_06_0001

 

MSF, управління охорони здоров'я облдержадміністрації, обласна рада і обласний протитуберкульозний диспансер ради 6 лютого 2018 підписали Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким сторони співпрацюватимуть задля зменшення смертельних випадків, спричинених ХР ТБ в області та зниження ризиків подальшого поширення захворювання.

Україна - одна з країн, що найбільше постраждала від мультирезистентних форм туберкульозу (МР ТБ). Чверть нових випадків захворювання на туберкульоз в Україні в 2016 становили випадки МР ТБ, що не піддається звичному лікуванню. В той же час, за попередніми оцінками половина людей хворих на МР ТБ в Україні залишаються без діагностики та лікування, що робить цю хворобу серйозною проблемою громадського здоров'я у країні.

У 2018 році MSF розпочне підтримку пацієнтів в обласному протитуберкульозному диспансері, надаючи якісні діагностичні тести та лікування. Організація працюватиме разом з регіональним органом охорони здоров'я з метою моніторингу та оцінки пацієнтів, хворих на ХР ТБ і тих, які мають ко-інфекцію ХР ТБ/ВІЛ. Така підтримка, у співпраці з органами охорони здоров'я, буде продовжена протягом 2019-2020 років.

Організація вже почала благодійну передачу діагностичного обладнання в обласний протитуберкульозний диспансер, включаючи спеціальні бактерицидні лампи для відділення педіатрії, з метою покращення заходів інфекційного контролю. Подальші пожертвування обладнання для поліпшення діагностичної спроможності мікробіологічної лабораторії та біохімічних досліджень мають важливе значення для діагностики пацієнтів та подальшого лікування.

Експерти MSF також проводитимуть тренінги для медичного персоналу згідно з провідними міжнародними практиками лікування ХР ТБ, а у березні повинна розпочатись реконструкція аптеки лікувального закладу.

 

Прес-служба «Лікарі без кордонів»