Представники цієї професії – особливі. Вони виконують клопітку, часом надскладну і завжди – надзвичайно важливу справу. Згідно зі статистичними дослідженнями, приблизно 95-98% дорослого населення планети мають запломбовані зуби. Стоматологи щодня допомагають людям стати щасливими, адже дарують їм красу усмішки, впевненість у собі, гарне самопочуття. До речі, зубний біль визнаний найнестерпнішим, зокрема для діток. І дуже часто стоматологи стають справжніми рятівниками для пацієнтів.

2016_02_08_02

Оскільки стоматологічна галузь тісно пов’язана з іншими медичними науками (загальма медицина, логопедія, психологія, та ін.), якісний результат вимагає від спеціаліста відповідних глибоких знань й обізнаності. Тому досвідчені стоматологи просто вражають своїми навичками та вміннями. З професійним підходом до справи, вони перетворюються на чарівних скульпторів обличчя, на творців осяйної усмішки і білосніжних зубів.

Цікаво, що у світовій практиці День стоматолога відзначають вже 30 років – з 1984р., коли Всесвітня Організація Охорони Здоров’я та Міжнародна стоматологічна федерація (FDI) офіційно затвердили це свято. Дата його проведення була вибрана символічна, адже 9 лютого – це також день Святої Аполлонії. Історія про відважну дівчину, яка не зрадила своєї віри й пожертвувала заради неї власним життям, відома ще з давніх-давен. Молоду й красиву Аполлонію жорстоко катували, вириваючи зуби, аби вона зреклася християнства. Але дівча не відмовилося від обраного шляху. Вона сама стрибнула до вогнища, обравши для себе трагічний, але переможний кінець. Після такої відданої жертовності церква назвала Аполлонію святою мученицею.

А з ХІІІ століття її образ засяяв у контексті професійної стоматології. Річ у тім, що саме тоді відомий французький лікар і науковець П’єр Фошар (Pierre Fauchard, 1678–1762), він же – «батько» сучасної стоматології, вирішив впровадити певний символ, який би об’єднував зубних лікарів. Цілком логічно, що вибір ескулапа зупинився на святій Аполлонії – покровительці тих, кого мучить зубний біль. Вважалося, що сама лише згадка її імені полегшує страждання хворого. Культ мучениці Аполлонії був досить популярним у тогочасній Європі. Ікони з її зображенням можна було зустріти чи не у кожній церкві. Сьогодні образ Аполлонії – молодої дівчини зі щипцями у руках також лишається шанованим і впізнаваним, його досі використовують сучасні стоматологічні клініки.

День стоматолога має неординарне походження й цікаве тлумачення (для когось – історичне, для когось – релігійне, а для когось – фантастичне). Але ж і сама професія «стоматолог», не терпить примітивізму та не шукає простих шляхів. Численні інноваційні розробки для лікування зубів та профілактики стоматологічного здоров’я – найкращий тому доказ.

Шановні стоматологи, зі святом!

Натхнення вам, завзяття і багато нових вдячних усмішок!

Обласний центр здоров’я