2 лютого в конгрес-центрі Житомирського інституту медсестринства за сприяння просвітницького відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини відбулося спільне засідання обласної координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер та Асоціації медичних сестер Житомирської області  на тему: «Роль медичної сестри у ранньому виявленні онкологічних захворювань населення».

2016_02_03_01

З вступним словом до присутніх звернувся голова координаційної ради, проректор з практичного навчання, д.м.н., доцент кафедри «Сестринська справа» Житомирського інституту медсестринства П. Яворський, який зазначив, що захід приурочений до Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями, який щорічно відзначається 4 лютого. Це одна з провідних причин захворюваності та смертності населення України. Тому велику увагу слід приділяти підвищенню обізнаності медичних фахівців та поінформованості населення з питань ранніх ознак і симптомів онкологічних захворювань.

Головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру А. Фомюк поінформував присутніх про сучасні методи профілактики та діагностики новоутворень шкіри. Рак шкіри виліковний у разі раннього виявлення та належного лікування. В області є сучасне обладнання, за допомогою якого можна виявити злоякісні новоутворення шкіри на ранніх стадіях. Проте основною проблемою є несвоєчасне звернення громадян за медичною допомогою.

2016_02_03_02

Завідувач гінекологічного відділення обласного онкологічного диспансеру В. Кравчук зазначив, що рак шийки матки становить близько 15 % від усіх злоякісних захворювань жіночої репродуктивної системи, займаючи третє місце слідом за раком молочної залози і раком ендометрія. Проте, незважаючи на те, що рак шийки матки відноситься до захворювань «візуальної локалізації», у 20 % жінок ця патологія діагностується на пізній (3-4) стадії. В Україні щорічно виявляється близько 5 тис. випадків цервікального раку, в Житомирській області  близько 160–180 випадків щороку та близько 80–100 випадків інтраепітеліального раку шийки матки.

Лікар-онкохірург мамологічного відділення обласного онкодиспансеру  І. Станкевич доповіла про клініку та ранню діагностику візуальних форм раку молочної залози. Вона зазначила, що у світі щорічно діагностується більше одного мільйона захворювань на рак молочної залози. Вже в цьому році в обласному онкодиспансері діагностовано 3 випадки раку молочної залози у молодих жінок.

2016_02_03_03

Про візуальні новоутворення ротової порожнини та глотки доповів лікар-онкохірург хірургічного відділення обласного онкологічного диспансеру В. Ковальчук. Він зазначив, що за останні 20 років в цілому по Україні частота виникнення раку ротової порожнини і глотки зросла на 11,3%. Щорічно з цієї причини помирає більше 3 тисяч хворих. Важливо відмітити,  що більше 60 % хворих звертається за допомогою до лікарів на пізній стадії.

В ході засідання  З. Шарлович – к.п.н., завідувачка відділення післядипломної освіти Житомирського інституту медсестринства поінформувала присутніх про роль післядипломної освіти в формуванні знань, умінь і навичок слухачів з питань медсестринської діагностики.

Доповідачі відповіли на ряд запитань  присутніх. До уваги учасників засідання  була запропонована виставка літератури з даної тематики.

Обласний центр здоров’я