У рамках інноваційної медичної навчальної програми, спрямованої на зниження материнської смертності в Україні, 27 січня в Житомирі для 44 акушерів-гінекологів та анестезіологів області відбулася науково-практична конференція «Мультидисциплінарний підхід у профілактиці та боротьбі з післяпологовими кровотечами».

2016_01_27_001

З вітальним словом до учасників конференції звернулись  донор проекту, представник компанії МСД в Україні Галина Іванкова, президент Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Джей-Ес.Ай-Україна» Тамара Іркіна, директор ВБО «Джей-Ес.Ай-Україна» Костянтин Подшивалов. Вони, зокрема, зазначили, що інноваційна медична навчальна програма, спрямована на зниження материнської смертності в Україні, успішно діє на Житомирщині з 2014 року, коли в обласному перинатальному центрі першому в Україні розпочав роботу симуляційно-тренінговий центр, оснащений пологовим манекеном-симулятором та відповідним презентаційним обладнанням. На тверде переконання київських фахівців, це стало можливим за сприяння та всебічної підтримки з боку управління охорони здоров’я на чолі з Олександром Торбасом, який за фахом є лікарем-гінекологом. Як зазначила президент Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Джей-Ес.Ай-Україна» Тамара Іркіна, Житомирщині взагалі дуже пощастило з керманичами галузі ще з часів Юрія Спіженка. Завдяки таким керівникам охорона здоров’я області є одним із лідерів у питаннях впровадження інноваційних технологій. Зокрема, впродовж останніх років Житомирщина досягла значних успіхів у впровадженні перинатальних технологій та плануванні сім’ї.

2016_01_27_002

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас щиро подякував організаторам заходу за дієву підтримку,  конструктивну співпрацю та запевнив їх, що область і надалі буде флагманом з впровадження всіх провідних сучасних технологій.  Олександр Михайлович також побажав учасникам науково-практичної конференції плідної роботи та нових знань щодо ефективних та практичних підходів у питаннях запобігання післяпологовим кровотечам.

2016_01_27_003

Звертаючись до учасників заходу, головний лікар обласного перинатального центру Юрій Вайсберг зазначив, що за час дії даного проекту на базі симуляційно-тренінгового центру пройшло навчання більше 300 медичних спеціалістів області та підготовлено 6 тренерів. За словами Юрія Рувімовича, для зупинки післяпологової кровотечі задіюється велика група медичних працівників, тому дуже важливо під час навчання організувати їх злагоджену командну роботу.

2016_01_27_004

-Післяпологові кровотечі, - говорить Юрій Вайсберг, - є головною причиною материнської смертності в нашій країні. Ця проблема також є актуальною й для Житомирщини: середня статистика по області свідчить, що на кожні 1000 пологів припадає близько 23 випадків післяпологової кровотечі.

Завідуюча відділом акушерських проблем екстрагенітальної патології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», д.мед.н. Юлія Давидова презентувала житомирським медикам доповіді «Післяпологові акушерські кровотечі: сучасний менеджмент», «Акушерські кровотечі: підходи до лікування».

2016_01_27_005

Головний спеціаліст з питань акушерської реанімації ГУОЗ м.Києва, д.мед.н. Руслан Ткаченко виступив на теми «Сучасні аспекти інтенсивної терапії масивної акушерської  кровотечі», «Інфузійна терапія при акушерських кровотечах».

Київські науковці високо оцінили професійний рівень своїх житомирських колег та їх активну участь у реалізації проекту. Слід зазначити, що минулого року до проекту долучилася Миколаївська область, де аналогічний тренінг-центр було відкрито на базі пологового відділення Миколаївської обласної лікарні. Тож, організатори проекту планують поширити його на інші регіони України.

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72

E-mail:  pressdoz@gmail.com