У Житомирі сьогодні, 21 січня, відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.

2016_01_21_11

 

У засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма, народний депутат України Борислав Розенблат.

Директор департаменту фінансів ОДА Ганна Ємченко поінформувала членів комісії про обласний бюджет на 2016 рік, який має бути прийнятий на сесії обласної ради.

Сфера охорони у цьому році має отримати медичну субвенцію з державного бюджету у сумі 595 млн 974,1 тис. грн. Також держава виділяє місцевим бюджетам на заклади охорони здоров’я субвенцію на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги (4 млн 739,1 тис. грн) і субвенцію на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії (555,1 тис. грн).

Присутні обговорили і гостре питання реформування медицини. Депутати одноголосно вважають, що усі реформи мають погоджуватися з місцевою владою. Зокрема, планують надіслати звернення до Верховної Ради України, аби не передавати центральні районні лікарні на обласний рівень. Проблем охорони здоров’я такі дії не вирішать, фінансування не додадуть, а лише створять додаткові незручності.

За словами членів комісії, до охорони здоров’я має бути особлива максимальна увага, оскільки від функціонування цієї сфери залежить життя наших людей.

Прес-служба ОДА