Перепади температур за вікном завжди призводять до ожеледиці, а вона – справжній головний біль не лише для комунальників, а й для громадян міста.

2016_01_18_11

З 14 по 17 січня 2016 року до травмпунктів центральних міських лікарень  № 1 та № 2 м. Житомира звернулося 95 потерпілих, які отримали травми в  результаті пішого пересування слизькими вулицями міста. Саме ожеледиця стала причиною не лише забоїв, а й переломів кінцівок та струсів головного мозку. Серед пацієнтів травмпункту – люди різних вікових категорій.

Аби не провести більше місяця в гіпсі, радимо бути більш обачними. Бо саме поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із дому не поспішаючи. Кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.

Про всяк випадок під час ходьби в такі дні будьте напоготові до падіння. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. В руках не рекомендується нести сумки чи пакети. Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, а й більш важких травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом.

Не прогулюйтеся біля  краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.

Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить, як мінімум, до каліцтв, а, можливо, й до загибелі.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, з’явилась припухлість на місці ушкодження — терміново зверніться до лікаря в травмпункт.

Увага і обережність – головні принципи поведінки, яких слід дотримуватись під час ожеледиці.

Обласний медичний центр здоров’я та

спортивної медицини