З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у конгрес-центрі Житомирського інституту медсестринства відбулася науково-практична конференція «Роль медичного працівника і громадськості у попередженні ВІЛ/СНІДу серед населення області».

2015_12_01_001

Серед тем, які розглядалися на  конференції,  - питання епідситуації з ВІЛ/СНІДом у м. Житомирі та області, профілактичної роботи в діяльності медичних працівників та їх ролі в попередженні ВІЛ/СНІДу, а також гендерного насилля в контексті поширення ВІЛ/СНІДу. Позитивним досвідом роботи поділилися представники «Клініки, дружньої до молоді» м.Житомира, громадської організації «Перспектива», благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей,  які живуть з ВІЛ/СНІДом».

2015_12_01_002

Учасники науково-практичної конференції «посадили» символічне дерево толерантності, яке прикрасили червоними стрічками у знак солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

Заходи проведено за  ініціативи просвітницького відділу Житомирського обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини, Житомирського інституту медсестринства, обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом та за підтримки «Клініки, дружньої до молоді» м.Житомира, Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, громадських та благодійних організацій.

2015_12_01_003

Довідково

Щороку 1 грудня світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну загрозу для життя людей, яку несе вірус імунодефіциту людини. Фахівці стверджують, що на даний час у світі синдром набутого імунодефіциту розповсюджується зі швидкістю епідемії.

У Житомирській області впродовж 2015 року виявлено 327 ВІЛ-інфікованих осіб. Загалом на обліку перебуває 2800 мешканців області. Останнім часом значно зросла частка інфікованих статевим шляхом передачі збудника.

Такі дані спонукають кожного з нас замислитися над проблемою глобального розповсюдження ВІЛ-інфекції та приєднатися до боротьби з цією недугою з надією на майбутнє людства без СНІДу.

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72

E-mail: pressdoz@gmail.com