17 листопада лікарі акушери-гінекологи та неонатологи області взяли участь у семінарі-тренінгу, який відбувся у Житомирі на базі поліклініки ЦМЛ № 1 м.Житомира. Захід проходив за участі обласного позаштатного акушера-гінеколога Валентини Донець та головного лікаря Житомирського обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом Юрія Галінського, який презентував виступ на тему «Епідемія ВІЛ-інфекції у світі, Україні та Житомирській області. Характеристика збудника захворювання. Шляхи передачі ВІЛ».

2015_11_17_001

За словами Юрія Яковича, наразі в області виявлено 8108 ВІЛ-позитивних осіб (за результатами тесту на ВІЛ), із них було взято на облік 5057 осіб з діагнозом ВІЛ-інфекція, у 1581 – діагноз СНІД. Від СНІДу в області померла 761 особа, 987 ВІЛ-інфікованих є також носіями ВІЛ-асоційованого туберкульозу, 268 людей, які живуть з ВІЛ, перебувають у місцях позбавлення волі.

2015_11_17_002

Також у заході взяли участь фахівці ЖОЦПБ із СНІДом. Так, зокрема, завідуюча амбулаторно-поліклінічним відділенням центру Наталія Коберник розкрила тему проявів ВІЛ-інфекції у дорослих і дітей. Наталія Володимирівна акцентувала увагу аудиторії на профілактиці передачі ВІЛ від матері до дитини: фактори, що впливають на передачу ВІЛ, клінічні сценарії АРВ-профілактики, ведення пологів у ВІЛ-інфікованих жінок, особливості    догляду  за  ВІЛ-інфікованими породіллями; консультування   з   питань   призначення   АРВ-профілактики, формування прихильності. Наталія  Коберник також звернулася до проблеми медичного спостереження за дітьми, народженими ВІЛ-інфікованими матерями. У її виступі йшлося про вигодовування та медичне ведення новонароджених, особливості уточнення ВІЛ-статусу дитини, мультидисциплінарний підхід у  веденні ВІЛ-інфікованих дітей та дорослих.

2015_11_17_003

Сучасний погляд на консультування і тестування вагітних у процесі обстеження   на   ВІЛ та особливості діагностики ВІЛ-інфекції в Україні розкрила психолог ЖОЦПБ із СНІДом Вікторія Сенкевич. Крім того,  Вікторія Генріхівна звернула увагу колег на проблему постконтактної профілактики зараження інфекціями, які передаються   через   кров.

2015_11_17_004

За результатами проведення тренінгу його учасники одержали відповідні сертифікати.

Прес-центр УОЗ