14 листопада світ святкує Міжнародний день логопеда — свято представників однієї з найбільш важливих соціальних професій.

Ці фахівці працюють у школах, у поліклініках, відкривають свої власні кабінети, але об'єднує їх одна спільна риса — усі без винятку логопеди прагнуть допомогти своїм пацієнтам. Адже як би там не було, їх робота схожа на роботу фізіотерапевтів — коректуючи мовлення, вони повертають дитині розкіш людського спілкування, дають їй можливість активно жити в суспільстві, успішно вчитися в школі і нормально розвиватися.

2015_11_13_01

За словами завідуючої логопедичною службою центральної дитячої міської лікарні м.Житомира Олени Нечай, мовлення - найважливіша психічна функція, яка притаманна лише людині. Культура мовлення має велике значення в житті кожного. Мовленнєва діяльність формується та функціонує в тісному зв’язку з усією психікою дитини, з різними її процесами. Розлади мовлення, які виникають під впливом патогенних факторів, самостійно не зникають, вони потребують логопедичної корекції.

Але корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Загалом помилково вважати, що логопед працює лише над корекцією звуковимови. Він працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням; його відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, більшість людей про це не обізнані, а тому й недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.

Натомість число мовних розладів зростає з року в рік. У зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень саме у дітей вже набуває масштабного характеру.

З метою своєчасного виявлення патології мовлення серед дітей, які не відвідують дитячі дошкільні заклади, логопед дитячої поліклініки бере участь у профілактичних оглядах. Також проводиться обов’язковий  огляд дітей віком 3 та 5 років та огляд дітей перед школою. В поліклініках  надається логопедична допомога за зверненням батьків, за направленням спеціалістів-неврологів, психіатрів, педіатрів тощо. При необхідності логопеди консультують дітей починаючи з 3 місяців.

Після обстеження дітей проводяться індивідуальні заняття із врахуванням патології. Логопеди надають консультативну та логопедичну допомогу дітям з 3 років (при важких розладах мовлення) та з 4-5 при дислалії  та фонетико-фонематичному недорозвитку мовлення.

Особливу увагу слід звернути на спілкування в сім’ї. Логопеди радять батькам бути завжди уважними до своїх дітей. Постійно спілкуватися з ними, вчити розмовляти чітко. А головне - уважно слухати, якщо дитина щось розповідає. Не чекати, коли вона “виговориться”, а своєчасно звернутися за консультацією до фахівця. (Телефон для запису до логопедів ЦДМЛ м.Житомира:  55-17-92).

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72

E-mail: pressdoz@gmail.com