У Житомирській області триває перший тур додаткової вакцинації від поліомієліту.

За даними начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров'я ОДА Сергія Березовського,  станом на 4 листопада 2015 року в області проти поліомієліту вакциновано ОПВ вакциною 51 тис. 328 дітей, що становить 63,1% від загальної кількості малюків першого туру додаткової імунізації.

2015_11_04_01

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, найактивніше дітей вакцинують у Кіровоградській, Миколаївській, Чернігівській та Житомирській областях. Міністерство охорони здоров’я спільно з дитячим фондом ЮНІСЕФ та Всесвітньою організацією охорони здоров’я закликають батьків не зволікати та вакцинувати від поліомієліту своїх дітей віком від 2 місяців до 6 років протягом наступного тижня: перший тур додаткової імунізації закінчується 7 листопада 2015 року.

Нагадаємо, в Україні розпочато трьохтурову додаткову вакцинацію проти поліомієліту у відповідь на спалах цієї хвороби. Аби убезпечити населення країни від невиліковної хвороби та сформувати колективний імунітет, МОЗ спільно з ВООЗ та ЮНІСЕФ розробили план проведення трьох раундів додаткової імунізації з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей віком від 2 місяців до 6 років. У третій раунд буде включено дітей віком до 10 років. Діти, які не отримали жодної дози вакцини проти поліомієліту до моменту проведення додаткової вакцинації, отримують першу дозу інактивованої полівакцини (ІПВ), та можуть бути далі вакциновані ОПВ не раніше ніж через 14 днів після отримання ІПВ. Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ складає 3 тижні, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ складає один місяць (30 діб). Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72

E-mail:  pressdoz@gmail.com