30 жовтня заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Шафранський відвідав Житомирську  область. Під час робочої поїздки Віктор Шафранський у супроводі начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Торбаса відвідали обласний перинатальний центр та центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

2015_10_30_01

За словами головного лікаря обласного перинатального центру Юрія Вайсберга, центр є одним з перших родопомічних закладів України, в якому впроваджуються сучасні перинатальні технології, що ґрунтуються на принципах доказової медицини відповідно до рекомендацій ВООЗ.

Центр обладнаний сучасною апаратурою, що дає змогу покращити якість діагностики та лікування вагітних, роділь та новонароджених. У відділенні інтенсивної терапії новонароджених центру створені повноцінні умови для виходжування дітей з екстремально низькою масою при народженні (від 500 до 1000 грамів).

2015_10_30_02

Житомирський обласний перинатальний центр визнано
базовим закладом з впровадження сучасних перинатальних технологій в Україні.

В центрі працює 437 працівників, з них лікарів - 81. Серед лікарів, медичних сестер та акушерок 60% мають вищу або першу кваліфікаційну категорію.

Центр тісно співпрацює з обласними, районними і міськими лікувально-профілактичними закладами, провідними спеціалізованими медичними закладами країни.

Протягом багатьох років в центрі проводиться 30% всіх пологів області, майже кожна третя вагітна області консультується у відділенні пренатальної діагностики.

18 листопада 2014 року в Житомирському обласному перинатальному центрі першому в Україні розпочав роботу симуляційно-тренінговий центр, оснащений презентаційним обладнанням, інструментарієм та пологовим манекеном-симулятором, які необхідні для навчання команд медпрацівників. Акушери-гінекологи, акушерки, операційні медсестри та анестезіологи у складі мультипрофільних бригад навчаються за курсом «Допомога у випадках післяпологових кровотеч», розробленим спеціалістами Гарвардського університету (США). Вперше в Україні навчальний центр обладнано високотехнологічним симулятором–манекеном породіллі в натуральну величину, який може моделювати різні сценарії в акушерстві та гінекології, зокрема, симуляцію масивної післяпологової кровотечі.

Ще в середині вересня минулого року лікарі та акушерки Житомирського обласного перинатального центру взяли участь  у навчанні під керівництвом відомих викладачів з Гарвардського медичного університету і за результатами навчальної програми отримали сертифікати тренерів з курсу по боротьбі з післяпологовими кровотечами. Тепер вони проводять навчання фахівців з усіх пологових стаціонарів  нашої області у симуляційно-тренінговому центрі.

Заступник міністра  високо оцінив роботу обласного перинатального центру, який  є взірцем регіоналізації надання перинатальної допомоги.  Віктор Шафранський висловив позицію МОЗ щодо подальшої оптимізації мережі пологових відділень та створення в Україні структурованої системи надання перинатальної допомоги.

Зі слів президента  Асоціації неонатологів України, доктора медичних наук, професора Тетяни Знаменської, Житомирський обласний перинатальний центр має всі підстави для створення всеукраїнського тренінгового центру для лікарів-гінекологів, лікарів-неонатологів та акушерів. Високо оцінив роботу житомирських колег й головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з акушерства та гінекології, доктор медичних наук, професор В’ячеслав Камінський.

2015_10_30_03

Головний лікар КУ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської облради Анатолій Сова ознайомив Віктора Шафранського з роботою диспетчерського пункту, станом проведення ремонтних робіт у приміщеннях, у яких буде розміщено сучасну диспетчерську службу з відповідним серверним обладнанням.

2015_10_30_04

Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський разом з начальником управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександром Торбасом провели прес-брифінг для регіональних ЗМІ. Посадовець також взяв участь  у засіданні колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, де зазначив, що в області доволі позитивно відбувається розмежування первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги. Наразі на Житомирщині діє 21 центр ПМСД, який надає 64% медичної допомоги жителям області. Посадовець акцентував увагу на еволюційному розвитку даного процесу, який ні в якому разі не може мати зворотної ходи, а також на якості надання медичних послуг, адже громадяни оцінюватимуть роботу медиків не за кількістю лікувальних закладів та нормативних актів, а саме за якістю роботи медичних працівників.

Під час засідання колегії Віктор Шафранський також обговорив зі своїми колегами з Житомирщини питання регіоналізації в області надання хірургічної допомоги.

2015_10_30_05

На колегії також розглядалися питання додержання вимог антикорупційного законодавства медичною громадою області.

2015_10_30_06

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72 

E-mail:  pressdoz@gmail.com