Вчора, 6 серпні відбулося засідання круглого столу за участі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути, заступника голови обласної ради Руслана Годованого, начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Торбаса, головного лікаря обласного центру крові Анатолія Чугрієва, під час якого обговорили проблеми донорства на Житомирщині та можливості їх вирішення. Своїм досвідом до Житомира приїздили поділитися представники центру донорів із Сум, місцева влада м. Сум та громадські активісти.

Саме Сумський обласний Центр служби крові вже кілька років поспіль є найкращим донорським центром в Україні. Близько 10 років у Сумах працює високотехнологічне обладнання, а кількість донорів тільки збільшується.

Сумські лікарі і волонтери розповіли про діяльність свого центру крові, який знаходиться у власності обласної ради та ПАТ «Біофарма». Як показав час, від комунально-приватної форми власності виграв як місцевий бюджет, так і загалом всі громадяни, яким потрібна допомога. Порівняла показники роботи двох обласних центрів крові представник ПАТ «Біофарма» Оксана Плотнікова. «Житомирська обласна рада виділяє понад 13,5 млн грн на рік для утримання свого комунального закладу. Також за рахунок обласного бюджету оплачуються компоненти крові, які отримують медичні заклади. Однак Житомирський центр крові, маючи дві філії в містах області, забезпечує медичні заклади компонентами крові тільки на 47%. Але при всьому цьому бюджетного фінансування недостатньо. Уже багато років не виділяються кошти на придбання сучасного устаткування і технічне переоснащення центру», - зазначила Оксана Плотнікова.

2015_08_07_01

Після нещодавнього візиту на Сумщину делегація нашої області на чолі з заступником голови обласної ради Русланом Годованим переконалася: вдосконалити роботу Обласного центру крові можливо. Для цього треба покласти початок співпраці з перевіреним інвестором, а не розраховувати виключно на фінансову спроможність області.

2015_08_07_02

Заступник голови Житомирської обласної ради Руслан Годований, який і запросив сумських спеціалістів до Житомира, зауважив: «Проблеми, про які йдеться, виникли не сьогодні і є загальнодержавними. Ми піднімаємо їх, тому що у наших сумських колег є пройдений шлях їх вирішення. Переконаний, що систему забезпечення компонентами крові населення потрібно реформувати, адже від цього залежать життя людей».

2015_08_07_03

У результаті зустрічі представник ПАТ «Біофарма» заявила про готовність інвестування близько 40 млн грн у Житомирській центр крові. Чи буде заклад працювати на повну потужність та чи всі хворі зможуть без проблем та додаткових витрат отримувати необхідні компоненти крові, залежить від депутатів обласної ради. Рішення з цього питання планується внести на найближчу чергову сесію.

Прес-центр УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72

E-mail:  pressdoz@gmail.com