Літо, сонце, пляж… Попереду майже три місяці спеки, а значить, ви напевно не раз будете відпочивати на пляжі. Пляж  обов’язково має мати відповідний паспорт – висновок Держсанепідслужби, що підтверджує його відповідність усім санітарним нормам – якості води (і в водоймі, і питній) доступу до питної води, оснащеності сміттєвими бачками, вбиральнями тощо, наявністю пункту швидкої допомоги.

2015_06_10_01

Особливо остерігатися, слід водойм зі стоячою та малопротічною водою. Купання в таких місцях є категорично забороненим! Вологість, забрудненість та висока температура сприяють розвитку несприятливої бактеріологічної флори: лептоспіри, кишкової палички, дизентерії тощо. Також часто саме водний механізм передачі мають важкі ентеровірусні (типу гепатиту А) та паразитарні інфекції, що довгий час можуть мати прихований характер перебігу. Тому, вакцинація, постійна гігієна рук та чиста вода – це те, що не застрахує, але може зробити ваш відпочинок набагато спокійнішим.

Небезпечним під час відпочинку на пляжі також є вплив сонця. Негативна дія ультрафіолету доведена. Він призводить не лише до онкологічних новоутворень, різноманітних захворювань шкіри, а й внутрішній органів. Важливо пам’ятати, що ультрафіолетове опромінення діє не лише на відкритому сонці, а й в тіні. Особливо уважно до перебування на сонці мають віднестися люди з хронічними захворюваннями.

Серед головних правил, що допоможуть уберегти здоров’я під час перебування на сонці, є:

- захист тіла від прямого сонячного опромінення (одяг з рукавами, головний убір, окуляри);

- засмагання лише до 10.00 ранку та після 17.00 вечора;

- правильний догляд за шкірою, особливо дитячою – вибір засобів по догляду за шкірою здійснюється відповідно типу, фототипу шкіри та згідно рекомендації лікаря-дерматолога.

Також, однією з умов безпечного відпочинку на воді є вміння плавати.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді:

  1. Безпечніше купатися у світлу частину доби.
  2. Не купатися поодинці біля крутих, зарослих густою рослинністю берегів.
  3. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
  4. Уникати води зі швидкою течією.
  5. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
  6. Не підпливати близько до плавзасобів, які йдуть недалеко від місць купання.
  7. Не допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

Виконуючи ці прості  правила ви отримаєте заряд здоров'я і бадьорості на увесь рік, що залишився. 

Обласний центр здоровя