Сніг і морози охопили Житомирщину. А як результат – майже щодня надходять повідомлення про постраждалих від переохолодження. На сьогодні більше десятка людей травмувалися з цієї причини та двоє осіб померли.

2014_01_30_01

Тільки 29 січня виявили тіла трьох житомирян з діагнозом загальне переохолодження організму.  52-річна жінка  від переохолодження організму померла в кареті швидкої допомоги, а  двох чоловіків у стані алкогольного сп'яніння та з обмороженнями різних частин тіла госпіталізовано до центральної міської лікарні. Цього ж дня ще дві жінки та чоловік з переохолодженням були  доставлені до травматологічного відділення Овруцької центральної районної лікарні. До лікувального закладу з таким діагнозом потрапив і житель села Корощино Олевського району. Тому  вкотре нагадуємо,  що грітися потрібно не чаркою, а фізичними навантаженнями. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин. На морозі необхідно більше рухатись. Вдягати теплий одяг та мати вільне взуття. А ще:  в умовах низьких температур варто скоротити перебування на вулиці, без необхідності не виходити на мороз.

Як тільки з`являться симптоми переохолодження, тобто оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення. Зігрійтеся, посидьте у теплі кілька годин, поїжте. Обов`язково пийте якомога більше рідини, будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. Прийміть знеболювальні та негайно зверніться до медиків за кваліфікованою допомогою.

І насамкінець: не забувайте і про душевне тепло. Якщо раптом  на вашому шляху трапиться людина, що лежить на снігу, не поспішайте відвести погляд, а краще допоможіть, врешті – викличте карету швидкої допомоги.

Департамент цивільного захисту населення ОДА

Обласний медичний центр здоров’я та спортивної медицини