Житомирський обласний центр здоров'я

Навчально-методичний центр цивільного захисту

та безпеки життєдіяльності Житомирської області

 

Остерігайтеся грипу!

 

ГРИП – гостре респіраторне вірусне захворювання з явищами загальної інтоксикації та ураженням дихальних шляхів. Джерело інфекції – люди, основний шлях передачі – повітряно-крапельний. У повітрі вірус грипу зберігає свою активність до чотирьох годин. Віруси грипу «полюбляють» низькі температури (оптимальна t біля 4 0 С). Саме при такій температурі вони довго зберігаються. Ідеальною температурою для їх розмноження є температура тіла людини. Вірус, який міститься в краплях слини і мокроти, після того, як ці краплі висохнуть і осядуть, зберігає свою активність у повітрі та на предметах побуту упродовж декількох годин.

Інкубаційний період захворювання на грип – від 1 до 3 днів. Хворий стає заразним за 24 години до появи перших симптомів.

Симптомами грипу є : підвищена температура тіла, головний біль, біль у всьому тілі, озноб, нежить, кашель, загальна слабкість. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутливість, блискучі очі. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Щоб захистити себе у період підвищення захворюваності на грип, необхідно:

•  якомога частіше мити руки;

•  вести здоровий спосіб життя (не вживати алкоголь, не курити тощо);

•  включити в свій раціон харчування максимум вітаміну С – яблука, горобину, лимон, калину, а також квашену капусту, моркву, гарбуз, мед;

•  вживати природні фітонциди (часник, цибулю, хрін);

•  не переохолоджуватися;

•  часто провітрювати та кварцувати приміщення;

•  приділяти особливу увагу вологому прибиранню;

•  користуватися марлевою (одноразовою) пов'язкою у місцях масового скупчення людей або змащувати слизову носа оксоліновою маззю.

Якщо хвороба не оминула Вас, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря. Призначення кваліфікованого фахівця допоможуть Вам швидко одужати.

 

2009 р.