РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови обласної державної адміністрації

 

від 30.10.09 № 344

 

Про заходи щодо попередження

епідемії вірусних захворювань на

території області

 

За станом на 29.10.09 в Тернопільській, Львівський та Івано-Франківській областях захворіло майже 38 000 осіб на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), зареєстровано 30 летальних випадків від ускладнень ГРВІ (пневмонії, ускладнені набряком легень). У даних областях стрімко зростає прийняття хворих з важкими і ускладненими формами ГРВІ. Мають місце звернення хворих за медичною допомогою в пізні терміни ( на п’яту - шосту добу від початку захворювання) .

З метою попередження епідемії вірусних захворювань, недопущення завезення та розповсюдження на території області ГРВІ, грипу А (Н1N1) Каліфорнія та на виконання постанови Міністерства охорони здоров»я України від 20.10.09 №22 „ Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ в епідсезон 2009 – 2010 рр. , попередження заносу та розповсюдження пташиного А ( H5N1) та пандемічного A ( H1N1) грипу в Україні”:

1. Головам районних державних адміністрацій, міським головам:

1.1. Продовжити шкільні канікули до 09.11.09.

1.2. Забезпечити готовність лікувально-профілактичних закладів області та аптечних установ до роботи в період ускладнення епідемічної ситуації вірусних захворювань.

1.3. Зобов’язати лікарів первинної медичної ланки своєчасно виявляти хворих, у т.ч. у віддалених населених пунктах та надавати діагностичну та лікувальну допомоги населенню на госпітальному етапі.

1.4. Забезпечити негайне направлення хворих в інфекційні стаціонари області за епідеміологічними та клінічними показаннями.

1.5. Організувати чергування транспорту, в тому числі у вихідні дні, для доставки вірусологічного матеріалу від хворих у лабораторію санітарно-епідеміологічної станції.

1.6. Забезпечувати своєчасне інформування управління охорони здоров’я облдержадміністрації та обласної санітарно епідеміологічної станції про розвиток епідеміологічної ситуації в районах і містах області та подальші прогнози.

1.7. Забезпечити виділення коштів з метою організації лікувально-діагностичного процесу в період епідемії грипу.

1.8. Створити на аптечних складах і в аптечних установах області резерви протигрипозних препаратів, в тому числі вакцин.

1.9. Надавати оперативну інформацію медичному персоналу про наявність в аптечній мережі препаратів, що використовуються з метою профілактики і лікування грипу та ГРВІ.

1.10. Розгорнути санітарно-освітні та роз’яснювальні заходи щодо профілактики грипу та ГРВІ серед населення через засоби масової інформації.

2. Головному державному санітарному лікареві області Волкову О.С.:

2.1. Терміново підготувати інформацію про забезпечення вірусологічної лабораторії обласної санітарно-епідеміологічної станції необхідним обладнанням та препаратами для діагностики грипу серед людей та подати в управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

2.2. При виявленні вірусу забезпечити моніторинг поширення вірусів гострих респіраторних інфекцій, негайно інформувати Міністерство охорони здоров’я України і Український центр грипу та ГРВІ про випадки виділення вірусу грипу й масові захворювання на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції.

2.3. Запровадити щоденний аналіз захворюваності на грип, ГРВІ та направляти звітність в управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

2.4. Забезпечити щоденне (у тому числі на вихідні і святкові дні) чергування лікарів-вірусологів для здійснення вірусологічних обстежень хворих.

3. Управлінню освіти і науки облдержадміністрації

(Пастовенький О.В.), головам районних державних адміністрацій, міським головам :

3.1. Забезпечувати щоденний нагляд за станом здоров’я дітей та персоналу. Виключити можливість перебування хворих з першими ознаками респіраторної інфекції дітей та працівників у школах, дитячих дошкільних закладах. Забезпечити ранню ізоляцію хворих силами медпрацівників закладів, викладачів, вихователів, санітарних постів, готовність ізоляторів дитячих дошкільних закладів для своєчасної ізоляції дітей.

3.2. Здійснювати чіткий облік присутніх дітей у загальноосвітніх школах та щоденно інформувати райміськСЕС. При відсутності в окремих класах більше 25-30% учнів самостійно вирішувати питання закриття окремих класів. Оперативну інформацію подавати в санітарно-епідеміологічну станцію.

3.3. Забезпечувати суворе дотримання санепідрежиму в дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах – обов’язкове провітрювання, вологе прибирання із застосуванням деззасобів.

3.4. Заборонити проведення масових заходів, обмежити спортивні заняття на вулиці для учнів молодших класів.

3.5. Забезпечити дотримання групової ізоляції в дитячих дошкільних закладах, у приміщеннях та на групових майданчиках.

3.6. Проводити вітамінізацію їжі, включаючи в раціон харчування продукти, що містять фітонциди – часник, цибулю, інші свіжі овочі, фрукти, соки.

4. Управлінню культури і туризму облдержадміністрації (Врублевський В.М.), керівникам культурно - мистецьких закладів області, головам районних державних адміністрацій, міським головам:

4.1. Проведення масових заходів узгоджувати з управліннями облдержадміністрації : культури і туризму, освіти і науки, охорони здоров’я, обласною санітарно-епідеміологічною станцією.

4.2. Забезпечити дотримання відповідного температурного режиму в кінотеатрах, закладах культури, театрах тощо, збільшити інтервали між кіносеансами, діями, проводити вологе прибирання із застосуванням деззасобів.

5. Керівникам установ, організацій, підприємств незалежно від форм власності:

5.1. Забезпечити дотримання оптимальних температурних режимів на робочих місцях, місцях масового скупчення людей. Вжити термінових заходів для усунення протягів, переохолодження працюючих, забезпечити якісну роботу вентиляції.

5.2. Організувати проведення щеплень проти грипу працівників.

5.3. Посилити контроль за дотриманням санітарно - гігієнічного та протиепідемічного режимів у робочих приміщеннях, забезпечити наявність деззасобів та їх застосування.

5.4. Не допускати до роботи працівників з ознаками респіраторних захворювань.

5.5. У магазинах, закладах громадського харчування, перукарнях, ощадкасах, інших установах для обслуговування населення забезпечувати швидке обслуговування відвідувачів, не допускати створення черг.

5.6. Максимально обмежити проведення масових заходів, у першу чергу для молоді.

5.7. Забезпечити дотримання належного санітарно – технічного стану громадського транспорту, графіків руху на всіх маршрутах з метою недопущення скупчення людей та їх переохолодження на зупинках. В салонах громадського транспорту дотримуватися дезрежиму та використовувати саносвітні засоби (листівки, плакати, відеоролики) щодо профілактики грипу.

6. Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації (Толстанов О.К.):

6.1. Підготувати резервні приміщення для можливого розгортання лікарняних ліжок у разі виникнення епідемії ГРВІ.

6.2. Підготувати клопотання до Міністра охорони здоров’я України щодо надання консультативної допомоги фахівцям області для подолання наслідків епідемії вірусних захворювань.

6.3. Забезпечити готовність лікувально-профілактичних закладів області та аптечних установ до роботи в період епідемії грипу, формування додаткових бригад медичних працівників із залученням фахівців товариства Червоного Хреста України для здійснення подвірних обходів з метою виявлення хворих на грип та інші ГРВІ.

6.4. Інформацію про стан захворюваності грипом та ГРВІ щоденно подавати управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації.

7. Управлінню у справах преси та інформації (Осницька Т.В.), управлінню з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю (Сюравчик М.К.), обласній державній телерадіокомпанії (Бойко В.Я.) довести дане розпорядження до відома населення області та забезпечити інформування громадськості щодо заходів профілактики на гострі вірусні інфекції.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Черненка М.А.

 

 

 

Голова державної адміністрації Ю.В.Забела