Грип – гостра інфекційна хвороба, епідемічні спалахи якої припадають на холодну пору року.
Збудник – вірус трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів хвороби.


Ознаками грипу є швидкий розвиток захворювання: озноб, слабкість, головний біль, біль у м'язах та суглобах, підвищена температура. Кашель і нежить з'являються на 2-й або 3-й день.


Грип небезпечний своїми ускладненнями, особливо для дітей, осіб похилого віку та хронічно хворих. Найбільш часті ускладнення – легеневі. Нерідкими ускладненнями є синусити, отити, ангіни, менінгіти тощо.
Профілактика.


При перших ознаках грипу хворого слід помістити в окрему кімнату або відгородити його ліжко ширмою, виділити окремий посуд, носові хустинки, рушник. Посуд і речі, якими він користувався, слід кип'ятити. При догляді за хворим рот і ніс потрібно прикривати марлевою пов'язкою, змінюючи її кожні три години, кілька разів на день проводити вологе прибирання.


Їжа хворого повинна містити велику кількість рідини та вітамінів. Воду бажано підкислювати лимоном, тертою смородиною. Рекомендується чай з медом, малиною, липовим цвітом. Потрібно вживати, як для лікування, так і з метою профілактики вітамін С.


В передепідемічний період рекомендується проводити щеплення проти грипу. Також потрібно застосовувати засоби неспецифічної профілактики, постійно проводити загальновідомий комплекс загартовуючих процедур, самомасаж, ранкову гімнастику.


Виконання цих рекомендацій допоможе Вам запобігти грипу або уникнути ускладнень, якщо Ви вже захворіли.